על בכי וסוגים שונים של צחוק

במה חטאתי?!?
נוהל הלילה בעיצומו: מקלחות, שיניים, פיפי וסיפור. כרגיל, כל אחד מהם בנפרד. עוד במקלחת נרשמו התנגדויות שונות ומשונות כמו השימוש בשמפו, טמפרטורת המים ושרה נתניהו (כן, אפילו הם). לאחר שהתמודדתי מול כל הדברים בגבורה (המניילנת לא הייתה. יצאה. יש לי תחושה עזה שלה זה לא היה קורה), ליהו קיבל את הסיפור שלו ואושפז, בכבוד רב, במיטתו. עברתי לחדרה של היליה לטובת הסיפור שלה, למרות שהיא ניסתה להמיר אותו במשחק ולא התפתתי.

קרה לכם פעם?

שימו לב ל"חחחחח". מתי "חה-חה-חה" שייצג צחוק בספרי ילדותי הפך לזה?

סיפורים של גדולים

היליה כבר על סף קריאה. היא כותבת ממש טוב, אפילו מקלידה לא רע (אולי זה הזמן להתנצל בפני רשימת אנשי הקשר שלי בווטסאפ שמקבלים הודעות כמו בתמונה למעלה) והעברנו אותה לסיפורים של גדולים, כמעט ללא תמונות. באמצע הפרק, ליהו נכנס לחדרה, לא מנומנם כלל, אך ממומצץ (הוא יודע שאנחנו אוסרים על מוצץ מחוץ למיטה, אבל כאמור, לשם כך הבאתי את פסטה,כדי שמישהו יקשיב לי בבית). הוא הצטרף בחדווה לסיפור והבין תוך שתי שניות שבלי תמונות זה משעמם והחל בניסיונות מגוונים להסב את תשומת הלב של היליה ושלי אליו. הנסיונות כללו מלמול חסר פשר, שיטוט חסר מעש בחדר, שיטוט מלא מעש בחדר (בעיקר הפלת צעצועים מהמדפים) ולבסוף טיפוס על היליה ועלי כדי "לקרוא" את הכריכה של הספר חסר התמונות אותו קראנו.

התעלמנו בגבורה.

שעת הסיפור תחת אש נגמרה, שלחתי את היליה לפיפי אחרון ואת ליהו למיטתו.

מגניב!

מגניב!

-"אבא, אני רוצה את הספר הזה" הוא ביקש והצביע על הספר שהרגע הקראתי להיליה.
-"זה הספר של היליה, תבקש ממנה" עניתי.

היליה חזרה לחדר, שמעה את הבקשה, חשבה קצת, חשבה עוד קצת ולאחר עוד מחשבה עמוקה נאותה להגיש לליהו את הספר על מנת שירוץ איתו בחדווה למיטתו.
לפני שהספקתי להחמיא על הבגרות שהיא מפגינה, היא רצה אחריו לחדרו והודיעה לו:
-"ליהו, אני לוקחת ספר מהספריה שלך"

no good deed goes unpunished

ליהו הגיב בצורה היחידה שיכל. הוא נשכב על הרצפה ודימה בכי. אמרתי להיליה שהיא צריכה לבקש ממנו ספר ולא לדרוש. היא, בתורה, החלה לרוץ, מתייפחת ומחפשת פינה להתחבא בה. איך הצלחתי לעבור משני ילדים, כל אחד מנומנם במיטתו הוא, לכל אחד מהם בוכה בחדר אחר (האבדה נמצאה מאחורי הארון באמבטיה. חיפשה רחוק), בפחות מדקה וחצי?!?!?

מי? תגגלו. נראה מעניין

מי? תגגלו. נראה מעניין

הצחוק מהסוג הפחות טוב

ישנם סוגים רבים של צחוק, באמת. אבל כדי לפשט לילדים, אנחנו מכלילים ללצחוק "על" מישהו או "עם" מישהו, כשתמיד תינתן עדיפות לשני. למה?
כי מתישהו, עוד אי אילו שנים, הילדים שלי, (שיהיו בריאים), ילמדו לקרוא קצת יותר טוב. ולבד. הם לא יצטרכו אותי להקריא להם סיפורים. גם החברים שלהם ידעו לקרוא לבד. למען האמת, הם יוכלו לקרוא את הבלוג הזה. ואולי הם ימצאו כאן, בין השורות, סיבה לצחוק על הילדים שלי. ואז, כשנשב, ההורים של הילדים ההם ואנחנו, עם כל הילדים, במשרד של מנהל/ת בית הספר (מוזמנים להציע בתגובות שם לא סקסיסטי לתפקיד. בינתיים, זה מה יש) השיחה תתנהל כך:

מנהל/ת: "ההורים של היליה, היא אומרת שהיא עשתה את זה כי הילדים האחרים צחקו עליה בעקבות דברים שקראו בבלוג. גם אני עיינתי בבלוג…"
פאוזה שבה כולם מסתכלים עלינו במבט מזלזל שאינו משתמע לשתי פנים.
"…והייתי שמח/ה לשמוע את דעתכם."
וכאן אנחנו נגיב (כן, המניילנת ואני בפה אחד. איך? תנו לנו לדאוג לזה): "אם הייתם קוראים בבלוג הייתם רואים שכתוב שם שאנחנו מאשרים לצאצאינו לשבור כיסא בפניו של כל מי שצוחק עליהם בעקבות דברים שכתובים בבלוג. תלמדו לקרוא. גם אזהרות. כולכם."
מבט חדור וכועס בכל יושבי החדר, גדולים כקטנים.
יציאה דרמטית.

exit

אבל בשביל זה צריך להתאמן

היליה וליהו לא יכלו שלא להצטרף אלי כשהתפוצצתי מצחוק בפניהם. הם היו מעולים! לגמרי ג'וליאן מור וההוא שעושה את הוקינג.
תוך דקה וחצי הערב חזר לשגרתו. אם אפשר לקרוא לזה כך. פעמיים "אני לא מצליחה להירדם" ושלוש "אני צריך פיפי" (הילד שותה כמו גמל, אבל שלפוחית של יונק דבש). 2:0 לטובתנו, אין ספק.

 צוחק מי שצוחק אחרון (סורי, לא התאפקתי)

ליהו, כרגיל, חייב להיות זה שיאמר את המילה האחרונה.
כמה לילות לאחר מכן, הוא בשירותים, לבד, כי חשובה לו הפרטיות. הפעם, בניגוד להרגלו, הוא קם מכס המלוכה ויצא לכיוון הסלון לקרוא לי, מדדה כמו פינגויין (כי מלך לא מרים לעצמו אפילו את המכנסיים) וקורא:
-"חה-חה-חה, (חחחחח?)  גמרתי לכם את נייר הטואלט"
2:1
יפ.
סתימה.
האינסטלטור יורד מדמי הכיס של אחותו כי היא חושבת שאני לא יודע שהיא אירגנה את הכל.

sharks

מחשבה אחת על “על בכי וסוגים שונים של צחוק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s