על כלבים ואנשים

לאיזו חיה יש ארבע רגליים ויד?
נכון! רוטווילר שחזר מגן השעשועים.

צחוק בצד (עם התנצלות בפני כל מי שילדו אי פעם נפגע מכלב), החוק במדינת ישראל קובע שכלב חייב להיות מוחזק בבית או בחצר (עם שלט) וכשיוצאים לסיבוב יש חובה ברצועה (ובאדם שיכול להחזיק אותה ולשלוט בכלב). כלבים שמוגדרים כמסוכנים (8 סוגים, ההכלאות שלהם שכוללות דפוסים מסוכנים וכל כלב מעל גיל שלושה חודשים שנשיכתו גרמה לנזק) צריכים גם להסתובב עם רצועה קצרה יותר ומחסום (גם בתוך הבית אם יש בו ילד מתחת לגיל 16. מבולבלים? גם אנחנו). אבל מה לעשות שה%$#%^@ ממשיכה לברוח?!?!?!?

האשמה, כרגיל, נעוצה בי

יש מצב שזה בדיוק מה שהיא עושה?

יש מצב שזה בדיוק מה שהיא עושה?

אני חושב שהתייאשתי בשלב בו הבנתי שהיא מטפסת על גדר בגובה שני מטרים, מאז אני פשוט מוסיף עוד חלקים למעלה ומקווה לטוב. לפעמים היא באמת נחמדה אלי ונשארת בכלוב שלה, אבל הרבה פעמים אני מגיע לכלוב ריק ופותח במסע חיפושים ושריקות מקיף.

בערב זה לא כל כך נורא, כי אז יש עוד הרבה כלבים בחוץ שהיא יכולה לשחק איתם. אמנם הם מחוברים כחוק לבעליהם, אבל לפחות יש להם עניין במישהו שיעייף את הכלב שלהם. בבקרים גם אין לי זמן לסיבובים מקיפים וגם פסטה עלולה לנסות לשחק עם ילדים בדרך למסגרות, שגם הם, למרבה הסכנה, מחוברים בדרך זו או אחרת לבעליהם…

לפני כמה ערבים יצאתי לחפש אותה ובדרך חזיתי בשני דורבנים, חזיר בר ורכב אחד שנראה שפגעה בו משאית וברחה. למרבה המזל, לא היה אף אחד ברכב, אבל הטמבון הקדמי היה מפורק וחתיכות מהמנוע שכבו פזורות באיזור. הכלב של בעלי הרכב (שכן יקר) היה קשור לצד הרכב ואחרי כמה ליטופים הבנתי שפסטה לא עברה בסביבה (אחרת הפרווה שלו הייתה ספוגה בריר שלה – ככה אני גם יודע אם היא שיחקה עם ליהו). רשמתי לעצמי לדבר עם השכן ולשאול לשלומו, אלא שהבאות השכיחו ממני הכל.

לא כולם אוהבים כלבים

love dogsמצאתי את פסטה!
מסביבה שלושה כלבים מאושרים ואחד קצת פחות. אני מניח שזה נבע מבעליו שניסה ללא הצלחה לתפוס אותו בעוד הוא משתובב עם כל השאר. פסטה, בדרך נס, נאותה להתקרב אלי על מנת שאתפוס אותה ואז האדון הלא כל כך נחמד התחיל להטיף לי על כך שהיא לא קשורה ושאני עבריין ואיחל לי כל מיני דברים רעים.

האמת? הוא צודק. אכן חטאתי שהכלבה מסתובבת חופשי, אבל בואו נדבר רגע על חוקים: למה בכלל צריך להחזיק את הכלבים קשורים?

ראשית, יש אנשים שמפחדים מכלבים. אז מה? יש ילדים שמפחידים אותי, זה אומר שההורים שלהם צריכים להסתובב איתם קשורים (או לפחות עטופים בניילון נצמד?)? שנית, יש את הטענה שחלק מהכלבים מסוכנים ולא צפויים ועלולים לגרום נזק למישהו אחר (דוגמת הרוטווילר בפתיחה וכמעט כל שבוע בעיתון). האם אנחנו צריכים לחכות עד שהכלב יתקוף מישהו כדי להחזיק אותו קשור? וואלה, לא יודע. סטטיסטית, הרבה יותר אנשים נפגעו במהלך ההיסטוריה של העולם מאנשים אחרים ואנחנו עדיין מניחים שרובנו נעדיף לא לפגוע במישהו אחר…

באופן מפתיע, הטיעונים המנומקים היטב שלי לא עבדו עליו והוא המשיך לצעוק עלי, אז רק קשרתי את פסטה והחזרתי אותה לכלוב. בגלל שהוא הרגיז אותי, לא ניילנתי אותה למלונה שלה, ככה שבבוקר הכלוב היה ריק. שוב. הפעם הפקח תפס אותה ועכשיו אני צריך לשלם קנס של חמש מאות ש"ח לעירייה. מעניין אם לפקיד שם יש ילדים שאוכל להגיד לו שהם מפחידים אותי ושהוא צריך לקשור אותם מעכשיו.

אחרית דבר

get in the carלמחרת בערב, בזמן שהסתובבתי עם פסטה (קשורה. בטח שקשורה), פגשתי את השכן עם הרכב. הוא אמר שכל מנוע הרכב מלא בשערות ושנראה לו שהכלב שלו הרס את האוטו כי כעס עליהם שקשרו אותו בחוץ או משהו. הוא הגיע עד למנוע אחרי שתלש את הטמבון ואכל את כל החוטים של מחשב הרכב, את הכרטיס שהוא המוח של המחשב בכלל לא מצאו והוא מחכה שייצא בקקי כדי לראות אם בכל זאת אפשר להציל משהו. עניין פעוט של 17,000 ש"ח ואולי כדאי שאפסיק להתבכיין על החמש מאות המסכנים שלי.

אז הנה, אני מפסיק להתבכיין. אבל לא בגלל שהוא אמר, אלא בגלל שכשחזרתי מהטיול היליה רצה לקראתי בצעקות: "אבא! תראה איזה מכשיר מגניב מצאתי בכלוב של פסטה!" תוך שהיא מנופפת במה שבאופן מחשיד למדי נראה כמו כרטיס מחשב…

1:0 לניילון הנצמד, כי האלטרנטיבה היא לקצוץ לה את הרגליים ואני לא בטוח שאנחנו שם.

מחשבה אחת על “על כלבים ואנשים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s